Parné čistenie

Parné čistenie je najprirodzenejším spôsobom čistenia – a tým ideálnou alternatívou k bežnému upratovaniu. Možnosti využitia sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri tepovaní a oživení textílií.

Ako para čistí

Určite ste už sami zistili: Bežné metódy čistenia odstraňujú špinu často iba povrchovo. Para naproti tomu prenikne pri čistení aj do mikroskopických malých škár medzi špinou a povrchom. Týmto spôsobom uvoľní aj najťažšie odstrániteľné čiastočky špiny. Parné čistenie je tak mimoriadne dôkladné a hygienické.

Ekologické čistenie

Čistenie parou je čistenie bez chémie. Už samotné spojenie parnej sily a teploty uvoľní väčšinu  znečistenia a čistiaci prostriedok sa stáva v mnohých prípadoch nadbytočným. Kto čistí parou, chráni seba a svoju rodinu. Pretože parný kondenzát nezanecháva na rozdiel od čistiacich roztokov na vyčistenom povrchu žiadne potenciálne alergénne zvyšky. To je mimoriadne dôležité pre malé deti, ktoré s obľubou berú do úst rôzne predmety. Aj nehody v dôsledku nesprávneho použitia čistiaceho prostriedku, podráždenie pokožky alebo iné zdravotné problémy spôsobené čistiacimi prostriedkami už nie sú pri čistení parou viac aktuálnou témou. Nadýchnu sa aj alergici. Keďže para viaže prach a alergény (roztoče a ich výlučky), tie sa nerozvíria, citeľne sa zlepšuje klíma v miestnosti.

Dôvody pre čistenie parou

6 dobrých dôvodov pre čistenie pomocou pary:

  1. Para čistí ekologicky

–  s nízkou spotrebou vody a bez čistiacich prostriedkov.

  1. Para čistí hygienicky

– aj ťažko prístupné miesta.

  1. Para čistí zdravšie

– bez čistiacich prostriedkov ničí 99 % baktérií v domácnosti.

  1. Para má všestranné využitie

– na čistenie kuchyne, kúpeľne alebo okien, ako aj na tepovanie a ošetrovanie textílií.

  1. Para šetrí čas

– pretože čistenie je rýchlejšie.

  1. Para nezanecháva žiadne zvyšky vodného kameňa

– pretože pri vytváraní pary sa voda demineralizuje.